Hakkımızda

Her şeyden önce, satın almayın, sahiplenin!

Barınakları yaşanılır hale getirmek bizim elimizde. Üstelik, ayda sadece 1 TL ile...

Ödemeler 1 - 10 TL arası yapılabilir; 1 TL için 1TL1UMUT, 2 TL için 2TL1UMUT .... 10 TL için 10TL1UMUT yazıp, 8071' e SMS atabilirsiniz.

1 TL 1 UMUT Nedİr ?

Lütfen hemen şu anda ceplerinizi karıştırın, 1 TL bozukluğunuz çıktı mı? Bulamadınız mı, o zaman montunuzun cebine, masanızın üzerine, çantanızın unuttuğunuz gözüne, kalemliğinize, çekmecelerinize de bakabilir misiniz? Evet, buldunuz değil mi? Peki, ayda sadece 1 TL'yi pati dostlarımız için verebilir misiniz? Neden mi? Gelin çok basit bir hesap yapalım.

Türkiye’ nin nüfusu şu anda ortalama 80.000.000. Bu sayının % 0.1’ i, 80.000 kişi, yani 80.000 TL. Böyle düşünüldüğü zaman, sizce de 1 TL 1 umut etmez mi?

Yapmanız gereken tek şey, birleşik bir şekilde 1TL1UMUT yazıp, 8071' e mesaj olarak göndermek! Tüm operatörler için geçerlidir. Hattınızın kontörlü ya da faturalı olması farketmez. Bu şekilde her ay faturanıza sadece 1 TL yansır, ek ücret, vergi vs. asla alınmaz. Sadece size gelen onay mesajını EVET yazıp onayladığınızda; Vodafone üyelerinden 41 krş, Türk Telekom üyelerinden 50 krş kesilir ve bu sadece 1 sefer alınır. Bunun dışında ek ücret ve vergi alınmaz.

Yalnız Turkcell kullanıcıları için operatör 6 ayda 1 kez 4,99 TL ve her ay gelen bilgilendirme SMS için de 1.00 TL alır. Dolayısıyla Turkcell üzerinden SMS attığınızda derneğe yılda 12.00 TL gelir; Turkcell' e 21.98 TL gider. Bu sebeple Turkcell kullanıcıları dernek hesabına direkt havaleyi tercih edebilirler. Gelen 1 TL ler tüm Türkiye’ de sadece mama ve klinik desteği için kullanılır Sizlerden gelen ödemeler sadece hayvanlar için kullanılır; dernek masrafı asla karşılanmaz.

S.S.S.

1 TL 1 UMUT Dernek mi?
Evet, 1 TL 1 UMUT bir dernek.

Derneğinizde kaç kişi var?
Prosedür gereği 16, ancak dernekle ilgilenen sadece 1 kişi var. Web sitesi, sosyal medya hesapları, ilanların hazırlanması, maillerin cevaplanması, reklam çalışmaları, bütçe planlaması, genel kurul, beyanname, ödemeler, fatura takibi vb işlerle ilgilenen sadece bir kişi var.

1 TL' ler her ay mı kesilecek ?
Siz İPTAL edene kadar evet, her ay otomatik olarak kesilecek.

İptal etmek için; IPTAL 1TL1UMUT ( ya da kac TL lik üyeyseniz. ) yazip 8071' e göndermeniz gerekir.

Paranın doğru amaç için kullanılıp kullanılmadığı nasıl bileceğiz?
Web sitesine bütçe kısmında gelir- gider çizelgesi vardır, faturalarıyla birlikte tek tek bakabilirsiniz.

Her ay sadece 1 TL mi kesilir, yoksa 3 kuruş, 5 kuruş vergi vb. ödeme çıkar mı?
Sadece 1 TL kesilir. Size gelen mesaja EVET yazıp onayladığınızda bir defaya mahsus, Türk Telekom 50 kuruş, Vodafone ( Eski Avea ) 41 kuruş keser. Onay mesajı gelmediğinde lütfen üst üste mesaj atmayınız çünkü attığınız her mesaj, operatörünüz tarafından ücretlendirilebilir.

Yalnız Turkcell kullanıcıları için, operatör 6 ayda 1 kez 4,99 TL ( Detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz. ) ve her ay gelen bilgilendirme SMS' i için de 1.00 TL alır. Dolayısıyla Turkcell üzerinden SMS attığınızda derneğe yılda 12.00 TL gelir; Turkcell' e 21.98 TL gider. Bu sebeple Turkcell kullanıcıları dernek hesabına direkt havaleyi tercih edebilirler.

Dernek hesap bilgileri;
Yapı Kredi Bankası Ataşehir Şb.
IBAN No   : TR040006701000000094774167
Hesap Adı: BİR TÜRK LİRASI BİR UMUT DERNEĞİ

Telefon numaralarımıza iki gün sonra tanıtım mesajları gelir mi?
Hayır gelmez.

Tahsilatla ilgili bilgilendirme SMS leri gelmek zorunda mı?
BDDK gereği tahsilattan önce, edildiğinde ve edildikten sonra sizlere SMS gönderilmek zorunda. Maalesef bu SMS lerden rahatsızlık duyan arkadaslar üyeliği iptal edebiliyorlar.

SMS ödemeleri dernek hesabına ne zaman yatar?
Her ayın 10 – 15' i arasında yatar, ancak 3 ay gecikmeli yatar. ÖRN; Nisan ayında gelen SMS ödemesi aslında Ocak ayı SMS aidatıdır. ( Yani Ocak ayı içinde kaç kişi var ise o kadar ödeme gelir. ) Bazen soruyorsunuz; ‘’ 11.000 kişi var 1 TL SMS i atan ama neden gelen ödemelerde 4500 TL yazıyor ? ‘’ diye, işte bu sebeple...

Toplanan 1 TL ler nereye harcanacak, buna kim karar verecek?
Öncelikle belirtmeliyim ki; sizlerden gelen ödemelerle 1 kuruş bile dernek masrafı ödenmez. Bu gibi masrafların hepsini kendim karşılıyorum. Toplanan aidatlar ve dernek hesabına gelen tüm bağışlar sadece hayvanlar için kullanılır ve gelen destek taleplerine göre değerlendirilir. Tabi ki gelen taleplerin hiç birini geri çevirmek istemiyorum ancak, dernek hesabının durumuna göre yolluyorum.

Mama desteği için; bernaoruc@1tl1umut.com adresine, ad-soyad, telefon, adres, kaç kedi-köpek besleniyor, 15 kg mama ne kadar zamanda tükeniyor vb bilgileri eksiksiz ve TEK bir metinde mail atmanız gerekmektedir. Sosyal medya hesabınızın gizli olmaması ve besleme içerikli olması önemli, çünkü insanlar mamaların ya da klinik desteklerinin nereye gittiğini görmek istiyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ama kendiniz 1 TL SMS i atmadan mama talebinde bulunmamanızı rica ediyorum. Çünkü maillere baktığımda, ilk olarak telefon numaranızı kontrol ediyorum. SMS atmadan mama talebinde bulunanlara şaşırıyorum, siz kapınızın önünde baktığınız patilere bile mama talebinde bulunurken, yüzbinlerce destek bekleyen pati için 1 TL nizi vermiyorsunuz...

Klinik için, dernek hesabının durumuna göre FATURA kesebilen bir klinik ise, bir miktar ödeme yapılır. Aynı gün klinik faturanın fotoğrafını bana mail atıp, karşı taraf ödemeli kargolar. ben de Instagram’ da görmüş olduğunuz ilanlardan hazırlar, aynı anda Facebook, Instagram, Twitter hesaplarında yayınlar, web sitesindeki bütçe kısmına ödemeyi girerim. Şu anda bulunduğunuz web sitesi en fazla iki gün gecikmeli güncellenir.

Geçen ay mesaj attım ama kontörüm yoktu, bu ay tekrar sms mi göndermeliyim?
Hayır, tekrar göndermenize gerek yok. Geçem ay çekilmemişse bir sonraki ay iki kere tahsilat yapılmaz, sadece 1 kere yapılır.

SMS gönderdim, para çekilsin, sonra üyeliğimi iptal eder misiniz?
Hayır, üyeliğinizi ben iptal edemiyorum, mobil aidat üyelik iptalini sadece siz yapabiliyorsunuz.

Tahsilat ne zaman yapılır?
Turkcell her gün denetleme yapar, yani SMS attıktan bir sonraki gün tahsilatı alır. Türk Telekom’ lu iseniz; ayın 5, 10, 15 ve 20’ sinde tahsilat yapılır. Örnek olarak, siz ayın 5’ inde SMS attıysanız o ayki tahsilatınız ayın 10’ unda yapılır. Vodafone’ lu iseniz; ayın 4, 9, 14, 19 ve 24’ ünde tahsilat yapılır. Örnek olara, siz ayın 4’ünde SMS atıysanız o ayki tahsilatınız ayın 9’ unda yapılır.

Buraya tıklayarak da derneğimize 1 TL lik üyelik yaptırabilirsiniz.

UNUTMAYALIM; 1 HER ZAMAN 0’ DAN BÜYÜKTÜR!

Sevgi ve saygılarımla,

Berna Oruç Eyüpreisoğlu