Hakkımızda

Her şeyden önce, satın almayın, sahiplenin!

Barınakları yaşanılır hale getirmek bizim elimizde. Üstelik, ayda sadece 1 TL'lik bağış ile...

Bağışlar 1 - 10 TL arası yapılabilir; 1 TL için 1TL1UMUT, 2 TL için 2TL1UMUT .... 10 TL için 10TL1UMUT yazıp, 8071' e SMS atabilirsiniz.

1 TL 1 UMUT Nedİr ?

Lütfen hemen şu anda ceplerinizi karıştırın, 1 TL bozukluğunuz çıktı mı? Bulamadınız mı, o zaman montunuzun cebine, masanızın üzerine, çantanızın unuttuğunuz gözüne, kalemliğinize, çekmecelerinize de bakabilir misiniz? Evet, buldunuz değil mi? Peki, ayda sadece bir sefere mahsus olmak üzere, o 1 TL'yi pati dostlarımız için bağışlar mısınız? Neden mi? Gelin çok basit bir hesap yapalım.

Türkiye’ nin nüfusu şu anda ortalama 80.000.000. Bu sayının % 0.1’ i, 80.000 kişi, yani 80.000 TL. Böyle düşünüldüğü zaman, sizce de 1 TL 1 umut etmez mi?

Yapmanız gereken tek şey, birleşik bir şekilde 1TL1UMUT yazıp, 8071' e mesaj olarak göndermek! Bu şekilde her ay faturanıza sadece 1 TL yansır, ek ücret, vergi vs. asla alınmaz. Sadece size gelen onay mesajını EVET yazıp onayladığınızda; Turkcell' lilerden 50 krş, Vodafone ve Avea' lılar dan 41 krş kesilir ve bu sadece 1 sefer alınır.

S.S.S.

1 TL 1 UMUT Dernek mi?
Evet, 1 TL 1 UMUT bir dernek.

Derneğinizde kaç kişi var?
Prosedür gereği 16, ancak dernekle ilgilenen sadece 1 kişi var. Web sitesi, sosyal medya hesapları, ilanların hazırlanması, bütün düzenlemeler, genel kurul, beyanname, ödemeler, fatura takibi vb işlerle ilgilenen sadece bir kişi var.

1 TL' ler her ay mı kesilecek ?
Siz İPTAL edene kadar evet, her ay otomatik olarak kesilecek.

Paranın doğru amaç için kullanılıp kullanılmadığı nerden bileceğiz?
Web sitesine bütçe kısmında gelir- gider çizelgesi vardır, faturalarıyla birlikte tek tek bakabilirsiniz.

Her ay sadece 1 TL mi kesilir, yoksa 3 kuruş, 5 kuruş vergi vb. ödeme çıkar mı?
Hayır çıkmaz, sadece 1 TL kesilir. Sadece size gelen mesaja EVET yazıp onayladığınızda Turkcell 50 kuruş, Vodafone ve Türk Telekom ( Eski Avea ) 41 kuruş keser.

Telefon numaralarımıza iki gün sonra tanıtım mesajları gelir mi?
Hayır gelmez.

Tahsilatla ilgili bilgilendirme SMS leri gelmek zorunda mı?
BTK gereği bağış tahsil edilmeden önce, edildiğinde ve edildikten sonra sizlee sms gönderilmek zorunda. Malesef bağışçılar bu SMS lerden rahatsızlık duyup iptal edebiliyorlar.

Toplanan bağışlar nereye harcanacak, buna kim karar verecek?
Toplanan bağışlar, gelen destek taleplerine göre, aciliyete göre değerlendirilir. Tabi ki gelen taleplerin hiç birini geri çevirmek istemiyorum ancak, dernek hesabının durumuna göre elimden geldiği ( Sizlerin bağışlarının yettiği .) kadar yolluyorum. %95 Instagram üzerinden dernek hesabına gelen mesajlar olur ya da etiketlemeler. Dernek hesabının durumuna göre FATURA kesebilen bir klinik ise, bir miktar ödeme yapılır. Aynı gün klinik faturanın fotoğrafını bana mail atıp, karşı taraf ödemeli kargolar. ben de Instagram’ da görmüş olduğunuz ilanlardan hazırlar, aynı anda Facebook, Instagram, Twitter hesaplarında yayınlar, web sitesindeki bütçe kısmına ödemeyi girerim. Şu anda bulunduğunuz web sitesi en fazla iki gün gecikmeli güncellenir.

Geçen ay mesaj attım ama kontörüm yoktu, bu ay tekrar sms mi göndermeliyim?
Hayır, tekrar göndermenize gerek yok. Geçem ay çekilmemişse bir sonraki ay iki kere tahsilat yapılmaz, sadece 1 kere yapılır.

SMS gönderdim, para çekilsin, sonra iptal eder misiniz?
Hayır ben iptal edemiyorum, iptali sadece siz yapabiliyorsunuz.

Tahsilat ne zaman yapılır?
Turkcell her gün denetleme yapar, yani SMS attıktan bir sonraki gün tahsilatı alır. Türk Telekom’ lu iseniz; ayın 5, 10, 15 ve 20’ sinde tahsilat yapılır. Örnek olarak, siz ayın 5’ inde SMS attıysanız o ayki tahsilatınız ayın 10’ unda yapılır. Vodafone’ lu iseniz; ayın 4, 9, 14, 19 ve 24’ ünde tahsilat yapılır. Örnek olara, siz ayın 4’ünde SMS atıysanız o ayki tahsilatınız ayın 9’ unda yapılır.

Buraya tıklayarak da 1 TL bağış yapabilirsiniz.

UNUTMAYALIM; 1 HER ZAMAN 0’ DAN BÜYÜKTÜR!

Sevgi ve saygılarımla,

Berna Oruç Eyüpreisoğlu