Hakkımızda

Her şeyden önce, satın almayın, sahiplenin!

Barınakları yaşanılır hale getirmek bizim elimizde. Üstelik, ayda sadece 1 TL ile...

1 TL 1 UMUT Nedİr ?

Lütfen hemen şu anda ceplerinizi karıştırın, 1 TL bozukluğunuz çıktı mı? Bulamadınız mı, o zaman montunuzun cebine, masanızın üzerine, çantanızın unuttuğunuz gözüne, kalemliğinize, çekmecelerinize de bakabilir misiniz? Evet, buldunuz değil mi? Peki, ayda sadece 1 TL'yi pati dostlarımız için verebilir misiniz? Neden mi? Gelin çok basit bir hesap yapalım.

Türkiye’ nin nüfusu şu anda ortalama 80.000.000. Bu sayının % 0.1’ i, 80.000 kişi, yani 80.000 TL. Böyle düşünüldüğü zaman, sizce de 1 TL 1 umut etmez mi?

Bunun için dilerseniz dernek hesabına direkt havale yapabilirsiniz. İsterseniz 1,00 TL isterseniz yıllık olarak 12,00 TL. Bana mail atabilirseniz size tam 1 yıl sonra hatirlatma maili otomatik olarak gelecektir.

Dernek hesabına yaptığınız bağışları, miktarı ne olursa olsun gelir gider çizelgesinde görebilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK kredi kartı ile tek seferlik / düzenli ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

S.S.S.

1 TL 1 UMUT Dernek mi?
Evet, 1 TL 1 UMUT bir dernek.

Derneğinizde kaç kişi var?
Prosedür gereği 16, ancak dernekle ilgilenen sadece 1 kişi var. Web sitesi, sosyal medya hesapları, ilanların hazırlanması, maillerin cevaplanması, reklam çalışmaları, bütçe planlaması, genel kurul, beyanname, ödemeler, fatura takibi vb işlerle ilgilenen sadece bir kişi var.

Dernek hesap bilgileri;
Yapı Kredi Bankası Ataşehir Şb.
IBAN No   : TR040006701000000094774167
Hesap Adı: BİR TÜRK LİRASI BİR UMUT DERNEĞİ

Türkiye İş Bankası Ataşehir Şb.
IBAN No   :TR05 0006 4000 0011 2260 4594 98
Hesap Adı: BİR TÜRK LİRASI BİR UMUT DERNEĞİ

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ekstra bir ücret olur mu?
Hayır , olmaz. Siz ne kadar tutar belirlerseniz sadece o kadar tahsil edilir. Minimum bağış miktarı 1,00 TL' dir.

Kredi kartı desteğiniz için kullanmakta olduğumuz Fonzip - İyzico teknik altyapısı TOG, ÇEKÜL, TEV, TEMA ve TEGV gibi sivil toplum kuruluşları tarafından da kullanılmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan düzenli ödemeyi nasıl iptal edebilirim
Bana, kart üzerindeki ad soyadı mail atarsanız, ben iptalini hemen yapıp size mail ile dönüş yaparım. bernaoruc@1tl1umut.com.

Toplanan 1 TL ler nereye harcanacak, buna kim karar verecek?
Öncelikle belirtmeliyim ki; sizlerden gelen ödemelerle 1 kuruş bile dernek masrafı ödenmez. Bu gibi masrafların hepsini kendim karşılıyorum. Toplanan aidatlar ve dernek hesabına gelen tüm bağışlar sadece hayvanlar için kullanılır ve gelen destek taleplerine göre değerlendirilir. Tabi ki gelen taleplerin hiç birini geri çevirmek istemiyorum ancak, dernek hesabının durumuna göre yolluyorum.

Mama talebi için; bernaoruc@1tl1umut.com adresine, ad-soyad, telefon, adres, Instagram profili, kaç kedi-köpek besleniyor, 15 kg mama ne kadar zamanda tükeniyor vb bilgileri eksiksiz ve TEK bir metinde mail atmanız gerekmektedir. Sosyal medya hesabınızın gizli olmaması ve besleme içerikli olması önemli, çünkü insanlar mamaların ya da klinik desteklerinin nereye gittiğini görmek istiyorlar.

Klinik için, dernek hesabının durumuna göre FATURA kesebilen bir klinik ise, bir miktar ödeme yapılır. Aynı gün klinik faturanın fotoğrafını bana mail atıp, karşı taraf ödemeli kargolar. ben de Instagram’ da görmüş olduğunuz ilanlardan hazırlar, aynı anda Facebook, Instagram, Twitter hesaplarında yayınlar, web sitesindeki bütçe kısmına ödemeyi girerim. Şu anda bulunduğunuz web sitesi en fazla iki gün gecikmeli güncellenir.

UNUTMAYALIM; 1 HER ZAMAN 0’ DAN BÜYÜKTÜR!

Sevgi ve saygılarımla,

Berna Oruç Eyüpreisoğlu